Biżuteria – drobny szczegół, dzięki któremu wyrazisz siebie

27-09-2022
Biżuteria – drobny szczegół, dzięki któremu wyrazisz siebie

Symbole w biżuterii to bardzo popularny motyw, mający swoje początki jeszcze kilkaset lat przed naszą erą. Niegdyś noszono wygrawerowane figurki z kości zwierząt – dziś człowiek bardziej skupia się na wykonywaniu przedmiotów ze stali chirurgicznej. Jest to najbezpieczniejsza opcja dla osób, które mają wysoce wrażliwą skórę czy alergię. Znaczenie zawieszek może przybrać dwie postaciogólną i indywidualną. Wszyscy wiedzą, co oznacza serduszko – kojarzone jest z miłością i opieką. Często uznaje się je za prezent od bliskiej osoby. Dla wielu może być to jednak pamiątka po dziadkach czy wspomnienie dawnej ukochanej – interpretacji jest naprawdę sporo, dlatego chyba lepiej nam będzie zająć się przedstawieniem klasycznej strony tematu jakim jest ogólne znaczenie zawieszek.

 

Postaci zaklęte w zawieszki ze stali szlachetnej – co oznaczają?

Współcześnie zauważyć można powrót bransoletek w zupełnie nowych formach. Przedstawiają one drobne elementy, które posiadają całkiem sporo klasycznych definicji. Jednym z najpopularniejszych kształtów zawieszki jest koniczynka – symbol szczęścia, który ma przynieść noszącej ją osobie powodzenie i radość z życia; uwaga, koniczynka musi być czterolistna! Nie sposób wspomnieć tutaj o kultowym znaku nieskończoności, oznaczającym wieczność – czy to w przyjaźni, czy w miłości. Na podium symboli nie mogło zabraknąć również pióra, które jest nawiązaniem do wolności oraz kreatywności. Ptasie pióro to życie w przestworzach i brak kontroli ze strony ludzi czy zwierząt spędzających większość swojej egzystencji na Ziemi. To też znak twórczości, ze względu na fakt, iż pióro było jednym z narzędzi piśmienniczych jeszcze jakiś czas temu. Wśród pozostałych znanych wielu osobom symboli wymienia się również:

  • drzewo życia – zaczerpnięte oryginalnie z mitologii nordyckiej; Yggdrasil był ostoją, a w jego gałęziach żyło mnóstwo magicznych stworzeń; do dziś uchodzi za symbol witalności, życia i nieskończoności światów;

  • anielskie skrzydła – mające przynieść patronat Anioła Stróża i dodawać odwagi w ciężkich chwilach

  • księżycsymbol magii i urodzaju; przechodzi przez niego kobieca energia; najczęściej noszony przez osoby zainteresowane mitologią, czarami i rytuałami; najczęstszym przybieranym przez Księżyc kształtem w ogólnej symbolice był sierp, kojarzący się z okresem żniw.

 

W Gal-art mamy dla Ciebie mnóstwo symboli – nadaj im nowe znaczenie

Oczywiście przytoczyliśmy klasyczne interpretacje danych wzorów. Prawda jest jednak taka, że symbole w biżuterii to element płynny. Znaczenie zawieszek w wielu przypadkach przypisywane jest przez osoby je noszące. Wszystkie nasze zawieszki ze stali szlachetnej wykonane są z precyzją, dzięki czemu ich kształt jest łatwy do odgadnięcia. Są również hipoalergiczne, to znaczy że w żaden sposób nie uczulą skóry – można je nosić codziennie, bez martwienia się o pojawienie się nieprzyjemnych krostek. Stale powiększamy naszą ofertę zawieszek, aby każdy nasz Klient mógł znaleźć coś dla siebie – prócz klasycznych wzorów posiadamy modele psich łapek, kosteczek, kotków czy dzieci. Od Ciebie zależy, który z symboli będzie miał znaczenie. W końcu właśnie o to chodzi w całej symbolice – to człowiek ma moc nadawania przedmiotom znaczeń. Nikt inny. Poczuj siłę i magię, dzięki naszym zawieszkom – serdecznie zapraszamy do zakupu!

Dlaczego zakupy w naszym sklepie?

Powrót do góry