Co odróżnia kolczyki pozłacane ze stali chirurgicznej od wyrobów ze złota?

04-01-2021
Co odróżnia kolczyki pozłacane ze stali chirurgicznej od wyrobów ze złota?

W 2020 roku popularność stalowych wyrobów jubilerskich bardzo wzrosła. Polki coraz chętniej kupują biżuterię ze stali nierdzewnej, rezygnując w ten sposób z nabywania drogich ozdób ze złota bądź srebra. Jakiego efektu można się spodziewać, zakładając biżuterię 316L oraz czym te wyroby różnią się od klasycznych (nierzadko dużo droższych)? Odpowiadamy na przykładzie kolczyków pozłacanych.

Ten sam wygląd, inna trwałość. Biżuteria ze stali i jej przewaga nad złotem

Luksusowe, wartościowe kruszce szlachetne, jakimi są złoto oraz srebro wysokich prób, wymagają od użytkownika specjalnej pielęgnacji. Jeżeli ją pominiemy, metale utracą pierwotny blask i ulegną zarysowaniom. Posiadaczki złotych kolczyków często skarżą się na to, że ich biżuteria czernieje. Jest to proces naturalny, związany z zawartością różnych metali w stopie. Takiego efektu nie doświadczymy, nosząc kolczyki pozłacane ze stali chirurgicznej. Pod względem wyglądu ozdoby te zachwycają równie bardzo, jak złote dodatki. Oba rodzaje biżuterii mają bardzo zbliżony kolor, po którym trudno jednoznacznie ocenić, czy mamy do czynienia z wyrobem złotym czy stalowym. Różnica objawia się między innymi w trwałości biżuterii. Stal szlachetna rzadko kiedy się rysuje, jest bardzo twarda i odporna. Co więcej, nie trzeba jej traktować specjalistycznymi środkami do czyszczenia. Kolczyki ze stali nierdzewnej nie muszą być regularnie polerowane, ani pielęgnowane w inny sposób.

Odporność na korozję, bezkonkurencyjna cena i radość z noszenia

Każda biżuteria powinna cieszyć, podkreślać urodę i olśniewać wszystkich wokół. Z tym zadaniem świetnie radzą sobie zarówno dodatki ze złota 333 i 585, jak też ze stali szlachetnej 316L. Warto i w tym miejscu wspomnieć o różnicach, których nie brakuje. Złoto uczula – stal nierdzewna nie. Złoto jest kosztowne – wyroby ze stali szlachetnej to ozdoby na każdą kieszeń. Tym bardziej większa jest radość, płynąca z ich noszenia. Kiedy możemy uzyskać podobny efekt nie wydając fortuny, kupujemy więcej. Chętniej sięgamy też po biżuterię różnego typu i eksperymentujemy. W naszym sklepie Gal-Art znajdziesz modne, nieuczulające kolczyki pozłacane ze stali chirurgicznej, a także wiele innych wyrobów z tego wyjątkowego surowca. Przekonaj się, jak przyjemne jest noszenie stalowych ozdób i olśniewaj ich blaskiem każdego dnia!

Dlaczego zakupy w naszym sklepie?

Powrót do góry