Czy stal chirurgiczna rdzewieje? Rozwiewamy wątpliwości na temat ciemnienia biżuterii

06-06-2022
Czy stal chirurgiczna rdzewieje? Rozwiewamy wątpliwości na temat ciemnienia biżuterii

Właśnie wyjęłaś ze swojej szkatułki swój ulubiony łańcuszek ale nie wygląda już tak samo jak w pierwszym dniu zakupu? Stracił swój blask, a na jego powierzchni pojawił się ciemny nalot? Musisz wiedzieć, że takie sytuacje nie należą do rzadkości. Czernienie srebrnej oraz złotej biżuterii pod wpływem czasu jest naturalnym procesem. W takich sytuacjach powrót do pierwotnego stanu, bardzo często bywa niemożliwy. A zatem pojawia się kluczowe pytanie, czy stal chirurgiczna rdzewieje? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

 

Dlaczego dodatki biżuteryjne czernieją? Sprawdź najczęstsze przyczyny

Na wstępie musimy wyjaśnić dlaczego złote oraz srebrne dodatki biżuteryjne czernieją. Oczywiście proces ten nie oznacza, że biżuteria została wykonana z nieoryginalnego materiału. Ciemnienie biżuterii jest procesem naturalnym zachodzącym pod wpływem reakcji utleniania. Zjawisko to dotyczy głównie srebra, które jest również dodawane do złota, aby uczynić je bardziej plastycznym. Srebro jako jeden z metali wchodzi w reakcję z tlenkiem siarki, w wyniku czego powstaje nieestetycznie wyglądający ciemny nalot na powierzchni biżuterii. Co więcej, na proces ten ma wpływ również ogólne dbanie o stan dodatków biżuteryjnych. Wilgoć, kontakt z chlorowaną wodą, środkami chemicznymi, perfumami, a nawet zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu skutecznie przyśpieszają zjawisko czernienie. Dlatego tak ważne jest czyszczenie jej w miarę regularnie oraz właściwe przechowywanie kiedy nie jest używana. Warto zaopatrzyć się w zamykane pudełka na biżuterię, aby w miarę możliwości ograniczyć dostęp tlenu, a tym samym zachować nieskazitelny wygląd na dłużej.

 

Odpowiadamy czy stal chirurgiczna czernieje! Poznaj jej największy sekret

Wiele osób zastanawia się czy biżuteria ze stali chirurgicznej czernieje? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – nie! W świecie biżuteryjnym stal uznawana jest materiał, który pomimo upływającego czasu i wystawieniu na działanie czynników zewnętrznych nie czernieje oraz nie rdzewieje. Jej sekret tkwi w składzie! Stal chirurgiczna posiada chrom, który skutecznie chroni przed zmianą koloru. Co więcej, nie można pominąć jej innych cennych właściwości! W odróżnieniu od innych dodatków nie wywołuje reakcji alergicznych, dzięki czemu może być swobodnie noszona przez posiadaczki wrażliwej skóry. Możemy śmiało powiedzieć, że biżuteria ze stali chirurgicznej przez wiele lat, nawet bez czyszczenia jest lśniąca i dobrze się prezentuje! W naszym sklepie Gal – At znajdziesz wykonane z niej bransoletki, kolczyki, pierścionki oraz łańcuszki. Szeroki asortyment w atrakcyjnej cenie dostępnej na każdą kieszeń pozwoli na wybranie biżuterii zgodnej z własnymi upodobaniami. Pamiętaj, nie musisz przepłacać, aby cieszyć się zawsze dobrze wyglądającą kolekcją dodatków jubilerskich. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Dlaczego zakupy w naszym sklepie?

Powrót do góry