Dopasuj swoją biżuterię... do pory roku. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić

23-12-2019

Moda zmienia się z sezonu na sezon – wpływają na nią także zmiany temperatury i pór roku. Co innego zakładamy wiosną, coś innego latem, a jeszcze odmienne ubrania jesienią i zimą. I nie chodzi tutaj tylko o grubość warstw oraz ich ilość, ale też o fasony, kolory i materiały. Dlaczego więc nie przenieść tej różnorodności także na biżuterię? Przedstawiamy praktyczny poradnik dopasowywania kosztowności do aktualnej pory roku.

Wiosną zakładaj jasne i radosne niczym aura za oknem kolory

Natura budzi się do życia po zimie – i Ty obudź swoje stylizacje, fundując im zastrzyk energii za pomocą nasyconych barw. Idealne okażą się neonowe kolory, klasyczna złota barwa, błyszczące, gładkie celebrytki. Dobrym wyborem będzie tutaj stal chirurgiczna biżuteria wykonana z niej jest bowiem tańsza i bardziej wytrzymała, niż ta zrobiona z metali szlachetnych. Sprawdzą się także wyraziste, rzucające się w oczy kamienie oraz bursztyny i kość słoniowa. Odpowiednio dobrane kosztowności sprawią, że nabierzesz jeszcze większej motywacji do działania, a uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy.

Lato to czas lekkich, połyskujących delikatnie ozdób

Upalne dni i częste wyjazdy powodują, że latem niewiele kobiet pragnie zabierać ze sobą całą szkatułkę, nierzadko ciężkiej, biżuterii. Podczas wakacji postaw więc na lekkie chwosty i stylowe perły. Jeżeli natomiast lubisz kamienie szlachetne i nie chcesz z nich rezygnować, postaw na minerały o chłodnej barwie, jak ametyst, różowy kwarc, nefryt lub czerwony rodonit. Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie Gal-Art. Letnie kosztowności lubią bowiem zimne odcienie i bardziej surowe formy, przy jednoczesnym zachowaniu delikatności koloru.

Jesienią zdecyduj się na kontakt z naturą i ciepłe barwy

Ta pora roku kojarzy się głównie z melancholią, wspomnieniami, a także piciem gorącej kawy w parku, w towarzystwie szelestu liści spadających z drzew. Jesienna biżuteria powinna więc dodawać energii do działania i wywoływać ciepło w sercu, by coraz chłodniejsze dni nie popsuły humoru. Dobrym wyborem okażą się tutaj naturalne kosztowności i kamienie o barwie czerwonej, pomarańczowej, żółtej i brązowej. Jesienią świetnie prezentuje się też bursztyn, skóra oraz biżuteria etniczna.

Zimą postaw na energetyczne, wyraziste połączenia

Nie daj się pokonać szarości za oknem – wybierz biżuterię, która zapewni Ci dobry nastrój. To zadanie należy do dużych, widocznych z daleka kosztowności, które doskonale komponują się ze swetrami. Przyda się też nieco błysku cyrkonii, a także marmurowe wzory. Na wieczór możesz założyć błyszczące ozdoby w kolorze złota: będą pięknym dopełnieniem świątecznej lub sylwestrowej kreacji.

Dlaczego zakupy w naszym sklepie?

Powrót do góry