Jak zrobić bransoletki z koralików?

22-04-2024

Jak zrobić bransoletki z koralików? Pytanie wydaje się mieć prostą odpowiedź, bo przecież koralikowa biżuteria jest wyjątkowo przystępna. Wystarczy nawlec! Ale… na co nawlec, jak zakończyć bransoletkę i czego użyć, by ozdoba była interesująca? Przeczytaj ten poradnik krok po kroku, a Twoja pierwsza bransoletka będzie zniewalająca!

Jak zrobić bransoletki z koralików?

Jak zrobić bransoletki z koralików? Pytanie wydaje się mieć prostą odpowiedź, bo przecież koralikowa biżuteria jest wyjątkowo przystępna. Wystarczy nawlec! Ale… na co nawlec, jak zakończyć bransoletkę i czego użyć, by ozdoba była interesująca? Przeczytaj ten poradnik krok po kroku, a Twoja pierwsza bransoletka będzie zniewalająca!

Jak zrobić bransoletki z koralików? Ważne kwestie na początek

Zanim przystąpisz do pracy, musisz zaopatrzyć się w niezbędne półfabrykaty do biżuterii. Lista rzeczy potrzebnych do najprostszych bransoletek jest wyjątkowo krótka jak na rękodzieło: koraliki i baza.

 • Bazą bransoletki może być gumka - najprostszy wariant. Dobrze nadaje się do bransoletek z dużymi koralikami.
 • Druga opcja to sznurek jubilerski - sztywny, dostępny w różnych kolorach, pozwala stworzyć bardziej urozmaicone bransoletki koralikowe.
 • Bransoletkę możesz zrobić na żyłce - przezroczystej, mocnej. Pasuje do bransoletek z drobnych koralików.
 • Jest jeszcze drut pamięciowy. Takie bransoletki są najsolidniejsze. Kolor drutu może przypominać biżuterię szlachetną. Bransoletka na drucie będzie prezentowała się elegancko!

Wybór odpowiedniej podstawy jest ważny, ponieważ będzie miała ona wpływ na wygląd i trwałość Twojej bransoletki.

Upewnij się, że otwór w koralikach jest wystarczająco duży, aby przepuścić bazę, której będziesz używać. Przed zakupem materiałów wczytaj się w opis koralików i bazy, by znaleźć informację o średnicy.

Poniżej znajdziesz instrukcje wykonania bransoletek z koralików na każdej z wymienionych baz. Potraktuj je jako inspiracje, ale przede wszystkim jako uniwersalne wskazówki.

 

sznurek do bransoletki z koralików - jak zrobić żyłka do bransoletek z koralików gumka na bransoletki z koralików - jak zrobić?
Przykładowy niebieski sznurek o średnicy 0,8 mm. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/l3l97-sznurek-jubilerski-woskowany-0-8-mm-160-m.html Przezroczysta żyłka o średnicy 0,3 mm na dyskretną bazę bransoletki. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/l3l55h-zylka-jubilerska-0-3-mm-25-x-45-m-hurt.html Mocna gumka o średnicy 0,8 mm do prostych bransoletek z dużych korali. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/g1a03h-gumka-jubilerska-0-8-mm-10-x-7-m-hurt.html

 

Najprostsza bransoletka na gumce krok po kroku

Zacznijmy od podstaw. Łatwa i szybka do zrobienia bransoletka w sam raz do nauki nawlekania koralików.

Koraliki w różnych wydaniach znajdziesz w naszym sklepie: https://www.gal-art.pl/category/koraliki. Ogromny wybór materiałów, kolorów i wzorów umożliwi Ci realizację każdego projektu, jaki sobie tylko wymarzysz. W opisach znajdziesz informacje o średnicach otworów.

Potrzebne będą:

 • okrągła gumka o średnicy odpowiedniej dla otworów koralików, zwykle 0,8-1 mm,
 • koraliki,
 • nożyczki,
 • opcjonalnie - klej.

Wykonanie:

 1. Przymierz gumkę do nadgarstka, by zobaczyć, jaką długość będzie musiała mieć Twoja bransoletka.
 2. Użyj nożyczek, aby odciąć kawałek gumki o długości odpowiadającej obwodowi nadgarstka z zapasem 3 cm.
 3. Nawlekaj koraliki na gumkę, aż osiągniesz pożądaną długość bransoletki. Przymierzaj do nadgarstka. Pamiętaj, aby zostawić wolny koniec gumki o długości około 6 cm.
 4. Zwiąż końce gumki mocnym supełkiem. Aby wzmocnić supełek, możesz nałożyć na niego odrobinę kleju.
 5. Załóż bransoletkę. Upewnij się, że supeł nie jest widoczny.
 6. Użyj nożyczek, aby przyciąć nadmiar gumki blisko supła.

Gotowe!

Bransoletka na sznurku jubilerskim z supełkami

Czas na bransoletkę ze sznurka. Proponujemy stworzenie bransoletki, na której będzie kilka koralików oraz zawieszek. Ozdoby odgrodzą supełki.

Potrzebne rzeczy to:

 • sznurek jubilerski w wybranym kolorze, średnica zwykle od 0,8 mm do 1,5 mm,
 • koraliki,
 • zawieszki,
 • zapięcie zaciskowe,
 • szczypce jubilerskie do zaciskania,
 • nożyczki.

Wykonanie:

 1. 2 centymetry od końca sznurka zawiąż mocny supełek. Za supełkiem nawlecz pierwszy koralik.
 2. Za koralikiem zrób kolejny węzełek, blokujący ozdobę w jednym miejscu.
 3. 2 centymetry dalej zawiąż następny supełek. Nawlecz zawieszkę. Zablokuj supełkiem.
 4. Kolejne 2 centymetry dalej - supełek, następny koralik, supełek.
 5. Powtarzaj nawlekanie i blokowanie supełkami, aż bransoletka będzie miała długość odpowiednią dla Twojego nadgarstka.
 6. Przytnij sznurek tak, by z obu stron miał zapas odpowiadający długości zapięcia.
 7. Na obu końcach bransoletki zamocuj elementy zapięcia zaciskowego. Włóż w szczelinę końcówki sznurka i zaciśnij szczypcami.

Gotowe! Użyj dowolnych koralików i zawieszek, które odpowiadają Twojej artystycznej wizji.

 

zaciskowe zapięcie do bransoletek z koralików

jubilerskie szczypce zaciskowe Bransoletki z koralików - jak zrobić je z zawieszką? Ozdobna żyrafa
Zaciskowe zapięcie ze stali chirurgicznej. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/p5n28a-zapiecie-z-zaciskami-ze-stali-chirurgicznej-1-sztuka.html Zaciskowe szczypce do półfabrykatów metalowych. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/l3h08-szczypce-zaciskowe-gladkie-1-sztuka.html Przykładowa zawieszka z uroczą żyrafą do urozmaicenia koralikowej bransoletki. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/p5e77h-zawieszka-ozdobna-10-sztuk-hurt.html

 

Delikatna bransoletka na żyłce

Przejdźmy do bransoletki na żyłce. Wykorzystaj do niej drobne koraliki. Najwygodniej nawlekać je przy użyciu jubilerskiej igły z okrągłym czubkiem. Z obu stron zablokuj koraliki na żyłce kuleczkami zaciskowymi.

Bransoletkę możesz zakończyć supełkiem lub zapięciem zaciskowym - obie metody już znasz. W przypadku śliskiej żyłki generalnie polecamy wybierać zapięcia, ponieważ wiązanie supełków wymaga wyjątkowej precyzji.

Potrzebne elementy:

 • żyłka, najlepiej taka o średnicy około 0,2-0,4 mm,
 • drobne koraliki,
 • igła do nawlekania koralików,
 • kuleczki zaciskowe,
 • nożyczki,
 • szczypce do zaciskania,
 • opcjonalnie - zapięcie do bransoletki,
 • opcjonalnie - klej.

Wykonanie:

 1. Jeśli chcesz użyć zapięcia, załóż je na jeden z końców żyłki przed rozpoczęciem nawlekania.
 2. Gdy nie używasz zapięcia, zacznij około 3 centymetry od końca. Zamocuj kulkę zaciskową, używając szczypiec.
 3. Nawlekaj koraliki na żyłkę, aż osiągniesz pożądaną długość bransoletki. Przymierzaj bransoletkę do nadgarstka. Użyj igły jubilerskiej, a pójdzie Ci dużo szybciej.
 4. Kiedy osiągniesz właściwą długość, za koralikami zaciśnij drugą kuleczkę zaciskową, która zabezpieczy koraliki przed przesuwaniem się.
 5. Przytnij żyłkę tak, by zostawić za kulką około 3 centymetrów zapasu.
 6. Zamontuj drugą część zapięcia zaciskowego lub zwiąż końce żyłki. Użyj nożyczek, aby przyciąć nadmiar żyłki blisko supła. Supełek możesz wzmocnić klejem.

To wszystko!

 

Zaciskowe kulki do robienia bransoletek z koralików igła do nawlekania koralików Bransoletki z koralików - jak zrobić? Potrzebne koraliki drobne
Zaciskowe kulki do blokowania koralików na żyłce. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/p4c66-kulki-zaciskowe-2-5-mm-170-sztuk.html Igła jubilerska przeznaczona do nawlekania. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/p5o90-igla-jubilerska-11-5-cm-1-sztuka.html Drobne szklane koraliki pasujące do bransoletek na żyłce. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/s1s04-koraliki-szklane-drobne-3-mm-10-g.html

Elegancka bransoletka z koralików na drucie

Przejdźmy do ostatniej bazy, dającej eleganckie bransoletki z koralików. Jak zrobić wieczorową ozdobę? Wykorzystaj drut pamięciowy w metalicznym kolorze.

Drut pamięciowy powraca do swojego pierwotnego kształtu po usunięciu siły nacisku. Jest łatwy do modelowania i dopasowuje się do kształtu ciała. Proponujemy zrobienie bransoletki bez zapięć, z dużymi koralikami.

Potrzebujesz tych rzeczy:

 • drut pamięciowy, najlepiej o średnicy około 0,6 mm,
 • koraliki,
 • przekładki ozdobne,
 • szczypce do formowania drutu,
 • szczypce tnące.

Wykonanie:

 1. Przymierz drut do ręki, by ocenić, na jakiej długości trzeba będzie nawlec ozdoby.
 2. Użyj szczypiec tnących, aby odciąć kawałek drutu pamięciowego o długości odpowiadającej obwodowi nadgarstka z zapasem 2 cm.
 3. Nawlekaj koraliki na drut pamięciowy, aż osiągniesz pożądaną długość bransoletki. Koraliki przeplataj ozdobnymi przekładkami ze stali, by uzyskać ciekawy efekt.
 4. Zakończ bransoletkę estetycznym zawijasem z drutu. Z obu stron owiń drut w pętelkę przy pomocy szczypiec. Utworzysz małe spirale blokujące koraliki przed zsunięciem.

I to koniec! Elegancka bransoletka gotowa.

Podsumowanie

Wiesz już, jak zrobić bransoletki z koralików w różnym wydaniu, a więc działaj! Taka biżuteria w sam raz nadaje się do nauki tworzenia ozdób, ponieważ praca z nią jest wyjątkowo prosta. Zaszalej z różnymi wariantami koralików, dodaj zawieszki i przekładki, wykorzystaj kolorowe sznurki jubilerskie. Wybierz półfabrykaty pasujące do Twojej artystycznej wizji i puść wodze fantazji!

Dlaczego zakupy w naszym sklepie?

Powrót do góry