Najlepsze ozdoby dla alergików: biżuteria ze stali nierdzewnej. Co trzeba o niej wiedzieć?

14-10-2019

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas jest na coś uczulony. Alergie przejawiają się w różny sposób, w niektórych przypadkach wymagają leczenia, w innych unikania określonych produktów. Jednak wieść o tym, że jesteśmy uczuleni na srebro, złoto albo inne szlachetne kruszce, może być bardzo przytłaczająca. Czy taka alergia powinna skłonić nas do pełnej rezygnacji z noszenia biżuterii? Otóż nie! Alternatywą dla uczulających metali jest stal nierdzewna, czyli tzw. stal chirurgiczna. Dziś opowiemy więcej na jej temat. Zapraszamy po garść cennych informacji!

Biżuteria o hipoalergicznej formule. Poznaj bliżej wyroby ze stali chirurgicznej!

Stal jubilerska (316L) to ceniony materiał, który od lat jest wykorzystywany w sztuce jubilerskiej. Jego właściwości pozwalają na tworzenie niesamowitych ozdób, które cechują się wysoką twardością, wysoce odporną antykorozyjną powierzchnią oraz brakiem uczulających substancji w składzie. Biżuteria ze stali nierdzewnej nie zawiera niklu, przez co może być noszona przez alergików oraz osoby z wrażliwą skórą. Lecz na tym nie kończą się zalety, jakie wykazuje stal szlachetna. Ze względu na innowacyjną formułę, ten hipoalergiczny materiał nie matowi się i nawet mimo codziennego noszenia, nie wymaga polerowania ani szczególnej pielęgnacji. Jednak czy biżuteria ze stali chirurgicznej może dorównać ozdobom, wykonanym z metali szlachetnych? Z pewnością! Dobry jubiler jest w stanie wykonać prawdziwe dzieła sztuki, jeśli tylko dysponuje stalą 316L, odpowiednimi narzędziami i wolnym czasem.

Atrakcyjne wizualnie i bezpieczne dla skóry – stalowe ozdoby biją rekordy popularności

W naszym sklepie Gal-Art znajdziesz specjalną kategorię, poświęconą wyrobom ze stali jubilerskiej. Zgromadzone w niej ozdoby doskonale nadają się dla osób uczulonych na nikiel. Są to m. in. naszyjniki i bransoletki, zarówno te utrzymane w minimalistycznym stylu, jak też wysadzane kamieniami czy zdobione zawieszkami. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że biżuteria ze stali szlachetnej jest znacznie tańsza, niż modele wykonane ze złota czy srebra. Co więcej, jej wygląd imituje wspomniane materiały. Zmagając się z alergiami skórnymi trzeba szczególnie uważać na to, jaką biżuterię nosimy. Materiały mające bezpośredni kontakt z naszym ciałem mogą bowiem wywołać nie tylko wysypkę czy egzemę, ale także poważniejsze objawy alergii, jak choćby trudności w oddychaniu. Dlatego dobierając biżuterię warto kierować się nie tylko jej efektownym wyglądem, ale również składem. W przygotowanym przez nas asortymencie nie brakuje ozdób, wykonanych w 100% ze stali chirurgicznej. To biżuteria utrzymana w różnych stylach, przez co każdy Klient Gal-Art znajdzie u nas coś dla siebie. Zobacz, jakie wyroby czekają na Ciebie w naszych kolekcjach!

Dlaczego zakupy w naszym sklepie?

Powrót do góry