Sprawdź jak rozpoznać prawdziwy ametyst i zyskaj oryginalną biżuterię do swojej kolekcji

06-06-2022
Sprawdź jak rozpoznać prawdziwy ametyst i zyskaj oryginalną biżuterię do swojej kolekcji

Szukasz niepowtarzalnej biżuterii? Jesteś bogato zdobionych dodatków jubilerskich? Świetnie się składa, ponieważ mamy dla Ciebie coś wyjątkowego! Biżuteria wykonana z kamieni szlachetnych to Twój strzał w przysłowiową dziesiątkę! Jej elegancki, a przede wszystkim modny wygląd spełni upodobania nawet najbardziej wymagających Klientek. Co więcej, piękne kamienie szlachetne mają jeszcze jeden sekret! Każdy z nich niesienie za sobą cenne znaczenie dopasowane do konkretnej osoby. Za jeden z najpopularniejszych kruszców uznaje się ametyst będący odmianą kwarcu! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik wyjaśniający jego moc, a także wskazujący jak rozpoznać prawdziwy ametyst. Czytaj dalej!

 

Ametyst – niepowtarzalny kamień szlachetny o wyjątkowej mocy

Szeroki świat jubilerstwa potrafi doskonale zaspokoić upodobania dosłownie każdego klienta. Tuż obok minimalistycznych dodatków, prym wiedzie biżuteria wykonana z kamieni szlachetnych. Pomimo upływu czasu ich popularność nie maleje, przez co śmiało możemy powiedzieć, że kamienie mają charakter ponadczasowy. Z czego to wynika? Odpowiedzi na to pytanie nie trzeba szukać daleko! Kamienie szlachetne wyróżniają się trwałością i dużą odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Nawet przy codziennym noszeniu, ciężko na ich powierzchni zobaczyć najdrobniejsze rysy. Do najpopularniejszych, najchętniej noszonych należy ametyst. Już w starożytności uznawano kamień ten za symbol szczęścia pomagający w każdym aspekcie życia. Często można spotkać się z opinią, że kamienie szlachetne mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Miłośnicy niekonwencjonalnych metod leczenia uważają, że ametyst pomaga ukoić nerwy, ułatwia zasypianie oraz skutecznie gromadzi złą energię.

 

Jak rozpoznać prawdziwy ametyst? Wykonasz to samodzielnie w zaciszu domowym

W takim razie czas przejść do wyjaśnienia jak rozpoznać prawdziwy ametyst i nie paść ofiarą oszustwa? Wiele osób oryginalność jego pochodzenia sprawdza po kolorze. Niestety jest to błędne. Przeważnie ametyst ma fioletowy odcień, jednak musisz wiedzieć, że jego barwa ulega zmianie w zależności od wystawienia na działanie światła słonecznego. Wykorzystując naszą bogaty zasób wiedzy dotyczący kamieni szlachetny zdradzimy Ci teraz pewien sposób na to jak rozpoznać prawdziwy ametyst. Wystarczy, że weźmiesz niewielki nożyk i spróbujesz porysować powierzchnię kamienia. Tutaj mamy dla Ciebie cenną informację! Ametyst należy do jednych z najtwardszych kamieni, przez co zarysowanie go jest praktycznie niemożliwe! Jeżeli zauważysz na jego powierzchni niewielką rysę możesz przypuszczać, że kamień nie należy do oryginalnych. Oryginalny oraz wysokiej jakości kamień szlachetny ametyst znajdziesz w naszym sklepie Gal – Art w konkurencyjnej cenie! Sprawdź jak ametyst odmieni Twoje życie już dziś!

Dlaczego zakupy w naszym sklepie?

Powrót do góry