Uczulenie na biżuterię? Stal chirurgiczna to wybór dla Ciebie. Ta biżuteria nie wywoła alergii

10-08-2020

Z roku na rok przybywa alergików. Obok alergii pokarmowej i wziewnej, często występuje również alergia kontaktowa, wywoływana bezpośrednim kontaktem z alergenem. Gdy jest nim metal, taki jak nikiel, srebro bądź złoto, pojawia się poważny dylemat: zrezygnować z noszenia biżuterii czy ryzykować wystąpieniem objawów uczulenia? Odradzamy zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie. Proponujemy natomiast inne: zastąpienie ozdób wywołujących alergię innymi, ze stali chirurgicznej.

Zapomnij o zaczerwienionej skórze! Biżuteria od Gal-art jest bezpieczna dla alergików

Wśród najczęściej występujących objawów alergii kontaktowej wymienia się tak zwany wyprysk kontaktowy. Objawia się on zaczerwienioną skórą ze skłonnością do swędzenia, co wywołuje duży dyskomfort. Alergia na biżuterię z niklu, srebra lub złota bywa bardzo uciążliwa. Pieczenie potrafi ustąpić dopiero po kilku godzinach, a jedynym skutecznym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych objawów, jest ograniczenie kontaktu z uczulającymi ozdobami. Na szczęście to nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z dodatków biżuteryjnych! Należy sięgnąć po wyroby, wykonane ze stali nierdzewnej 316L. Jest to surowiec hipoalergiczny. Choć zawiera w składzie minimalną zawartością niklu, jest ona bezpieczna i nie wywołuje objawów alergii. Co za tym idzie, osoby uczulone na ten metal nie muszą się obawiać – biżuteria stal chirurgiczna może być przez nie noszona nawet codziennie. Jeżeli jeszcze nie masz ozdób ze stali nierdzewnej, najwyższy czas się w nie zaopatrzyć! Co powinnaś wiedzieć? Stalowa biżuteria jest odporna na korozję i zarysowania. Chociaż wyglądem przypomina dodatki ze złota lub srebra, cechuje się wyższą wytrzymałością, niż one. Stal jubilerska przybiera różnorodne kształty i w niczym nie odbiega od klasycznej biżuterii, tworzonej z innych metali szlachetnych. Główne różnice polegają na tym, że ozdoby ze stali nie uczulają, są twardsze i łatwiej utrzymać je w idealnym stanie.

Naszyjniki, kolczyki, bransoletki. Możesz je nosić bez obaw o wystąpienie reakcji alergicznej

Biżuteria, do której wykonania została użyta stal chirurgiczna 316L jest równie efektowna, jak złote i srebrne ozdoby. Mimo, że wizualnie do złudzenia je przypomina, jakością znacznie je przewyższa. Ozdoby ze stali nierdzewnej zachwycają trwałością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i, co bardzo ważne, wyróżniają się niską ceną. Każdy, kto cierpi z powodu uciążliwej alergii na metale, powinien jak najszybciej zamienić uczulającą biżuterię na wyroby ze stali chirurgicznej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby eleganckie dodatki z kolekcji Gal-art nosili wszyscy! Przekonaj się, jakie kolczyki, naszyjniki i bransoletki zebraliśmy w asortymencie dostępnym online. Serdecznie zapraszamy do składania zamówień.

Dlaczego zakupy w naszym sklepie?

Powrót do góry