Jak zrobić bransoletki z rzemyka?

16-02-2024
Jak zrobić bransoletki z rzemyka?

Jak zrobić bransoletki z rzemyka w prostym stylu, a jak wykonać bardziej dekoracyjne warianty? Rzemieniowa biżuteria jest bardzo łatwa do wykonania, więc łap za półfabrykaty i jeszcze dziś pochwal się bliskim samodzielnie stworzoną bransoletką! Z tego artykułu dowiesz się, jak krok po kroku wykonać te klasyczne ozdoby, pasujące do każdej codziennej stylizacji.

Jak zrobić bransoletki z rzemyka - uwagi na start

Zaczynamy od wyboru odpowiedniego rzemyka. Do delikatnych bransoletek sprawdzą się cienkie rzemienie o szerokości 1,5-3 mm. Preferujesz dodatki rzucające się w oczy? Sięgnij po rzemienie mające 6-8 mm. Różnorodne warianty rzemyków odpowiednie do wykonania fantazyjnych z bransoletek znajdziesz tutaj: https://www.gal-art.pl/category/druty-gumki-linki-sznurki-rzemienie-bazy-rzemien. Dostępne jest wiele kolorów, szerokości i form rzemyków, więc z pewnością nie zabraknie CI materiału do kreatywnej pracy.

Pamiętaj, że w przypadku takich bransoletek trzeba dopasować ozdoby do nawlekania i końcówki zgodnie z grubością rzemyka. Zwróć uwagę na opisy produktów, by przez przypadek nie kupić za ciasnych półfabrykatów. Wliczaj przynajmniej 1 mm zapasu, tak by rzemyk mógł bez problemu przejść przez otwór.

Jeżeli już zdarzy się tak, że kupisz za ciasną końcówkę, rzemyk możesz delikatnie spiłować pilniczkiem. W przypadku za ciasnych zawieszek użyj szczypców do cięcia. Rozegnij nimi kółeczko mocujące, przełóż przez rzemyk, zaciśnij.

Prosta bransoletka z rzemyka z zawieszką

Zacznijmy od najprostszego wariantu - bransoletka z pojedynczego rzemyka, przyozdobiona pojedynczą zawieszką własnego wyboru. Robiąc ją nauczysz się operować końcówkami jubilerskimi oraz montować zapięcia. Wszelkie niezbędne półfabrykaty do biżuterii potrzebne, by wykonać bransoletkę, znajdziesz w kolekcji Gal-art.

Taka bransoletka może stanowić bazę do bardziej dekoracyjnych wariantów - my wybieramy jedną zawieszkę, Ty możesz oczywiście wybrać więcej!

Potrzebne będą:

 • 1 rzemyk w wybranym kolorze, o szerokości 1,5-3 mm
 • 2 końcówki do wklejania, dopasowane średnicą do rzemyka
 • zapięcie typu karabińczyk
 • klej do biżuterii
 • nożyczki
 • szczypce tnące
 • szczypce płaskie do zaciskania
 • wybrana zawieszka ozdobna

Wykonanie krok po kroku:

 1. Odmierz odpowiednią długość rzemyka. Długość powinna być równa obwodowi Twojego nadgarstka plus około 2 cm na zapas. Zapas będzie potrzebny na wklejenie w końcówki.
 2. Nasuń na rzemyk wybraną zawieszkę.
 3. Nałóż klej do biżuterii do wnętrza końcówek.
 4. Włóż końce rzemyka do końcówek. Usuń nadmiar kleju wypływający z końcówek.
 5. Zostaw bransoletkę na kilka godzin, aby klej całkowicie wyschnął.
 6. Za pomocą szczypców rozegnij kółeczko montażowe na karabińczyku.
 7. Zaczep kółeczko na końcówce i mocno zaciśnij szczypcami.
 8. Gotowe!

 

jak zrobić bransoletki z rzemyka - wybór rzemienia skórzanego cienkiego końcówki do wklejania przy robieniu bransoletek z rzemienia zapięcia typu karabińczyk do biżuterii
Klasyczny rzemyk skórzany naturalny o szerokości 1,5 mm. Doskonała baza do delikatnych bransoletek. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/l3o09-rzemien-skorzany-1-5-mm-10-metrow.html Pozłacane końcówki do wklejania o szerokości 2,5 mm, odpowiedniej do pojedynczego cienkiego rzemyka. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/p4t96-koncowki-do-wklejania-2-5-mm-8-sztuk.html W rzemykowych bransoletach sprawdzają się zapięcia typu karabińczyk. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/p4u51-zapiecie-karabinczyk-12-mm-8-sztuk.html


Poczwórna bransoletka z rzemyka DIY

Do wykonania bransoletki możesz wykorzystać kilka rzemyków w różnych kolorach, a nawet przyozdobić każdy inną zawieszką. Wykonanie jest podobne co w przypadku bransoletki pojedynczej, trzeba tylko dobrać zakończenia o większej średnicy. Wykorzystaj duże, ozdobne zapięcie typu toggle - w tym bardziej imponującym wariancie bransoletki będzie prezentowało się lepiej, niż subtelny karabińczyk.

Potrzebne będą:

 • 4 rzemyki w dowolnych kolorach, o szerokości 1,5 mm każdy
 • 2 końcówki - określ jaką średnicę w sumie będą miały wybrane rzemyki
 • zapięcie typu toggle
 • kawałek drucika jubilerskiego o grubości 1mm
 • klej do biżuterii
 • nożyczki
 • szczypce tnące
 • szczypce płaskie do zaciskania
 • wybrane ozdoby

Wykonanie krok po kroku:

 1. Odmierz rzemyki równej długości, zgodnie z obwodem swojego nadgarstka. Na pożądanej długości złap rzemyki drucikiem jubilerskim. Za drucikiem pozostaw po 1 cm zapasu na wklejenie końcówki.
 2. Nałóż na rzemyki wybrane ozdoby.
 3. Dopasuj rzemyki do końcówek. W razie konieczności miej pod ręką pilniczek i spiłuj czubki bransoletki tak, by pomieściły się w końcówkach.
 4. Wprowadź klej do końcówek.
 5. Włóż końce bransoletki. Odczekaj kilka godzin aż klej zastygnie.
 6. Użyj szczypiec. Rozegnij kółka montażowe na zapięciu toggle.
 7. Zaczep zapięcie na kółkach przy zawieszkach.
 8. Gotowe!

 

końcówka do bransoletek z rzemyków Jubilerski drut przydatny w tym jak zrobić bransoletki z rzemyków Zapięcie jakie musi mieć bransoletka z rzemyka diy - toggle
Końcówka do rzemieni z otworem do wklejania na 10/7mm. Pomieści końcówki kilku rzemyków. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/p4k96-koncowka-do-rzemieni-1-sztuka.html Drut jubilerski o grubości 1 mm, do pewnego, ale subtelnego złapania rzemyków. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/l3b06a-drut-jubilerski-1-mm-4-m.html Zapięcie toggle - praktyczne i samo w sobie dekoracyjne. Pasuje do bransoletek wykonanych z kilku rzemyków. Wykonane ze stali chirurgicznej. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/p5t45-zapiecie-ozdobne-toggle-stal-chirurgiczna-1-sztuka.html


Bransoletka-warkocz w stylu boho

Takie bransoletki dobrze jest zrobić na rzemyku zamszowym o grubości 1-2 mm. Jego miękkość ułatwia zaplatanie, a całość bardzo wygodnie się nosi - splot nie ociera nadgarstka.

Możesz tak jak w poprzednich wariantach z końcówkami, wykorzystać te do klejenia. Proponujemy jednak tym razem użyć końcówki zaciskowej - warto nauczyć się pracować także z nimi. Końcówka mocno wbije się w zamszowe rzemyki, toteż klej w ogóle nie będzie potrzebny.

Do tego jak zrobić bransoletki z rzemyków plecione w warkocz potrzebne będą:

 • 3 zamszowe rzemyki w dowolnych kolorach
 • 2 końcówki zaciskowe
 • zapięcie typu federing
 • kawałek drucika jubilerskiego 1 mm
 • spinacz-klips biurowy
 • szczypce płaskie do zaciskania
 • szczypce do cięcia
 • nożyczki
 • opcjonalnie: zamiast osobno końcówek i zapięcia możesz użyć gotowego zapięcia z końcówkami zaciskowymi

Wykonanie krok po kroku:

 1. Złap rzemyki u góry drucikiem jubilerskim. Dodatkowo klips biurowy - będzie Ci się wygodniej zaplatało.
 2. Zaplataj warkoczyk. Co jakiś czas sprawdzaj, czy ma już odpowiednią długość dla Twojego nadgarstka.
 3. Gdy bransoletka będzie mieć właściwą długość, chwyć koniec kolejnym kawałkiem drucika jubilerskiego. Odetnij nadmiar rzemieni, tak by z każdej strony mieć po 1 cm zapasu na montaż końcówek.
 4. Dopasuj czubki bransoletki do końcówek zaciskowych. Zaciśnij szczypcami, by końcówki mocno wbiły się w rzemyk.
 5. Szczypcami tnącymi rozegnij kółko montażowe na zapięciu.
 6. Zaczep kółko montażowe zapięcia na kółku przy końcówce.
 7. Gotowe!

 

bransoletka z rzemyka diy - podstawa, różowy rzemyk zamszowy Końcówki pozłacane zaciskowe do rzemieni Zapięcie z końcówką - ułatwienie w robieniu bransoletek z rzemieni
Różowy rzemyk zamszowy 3/2mm. Z jednej strony błyszcząca ekoskóra. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/l3l25-rzemien-zamszowy-3-2-mm-1-m.html Pozłacane końcówki zaciskowe ze stali chirurgicznej. Mocno zaczepiają się o rzemyk - klej nie będzie potrzebny, wystarczą szczypce. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/p4u19-koncowki-zaciskowe-7-5-4-mm-50-sztuk.html Zapięcie federing już z końcówkami zaciskowymi. Jeżeli chcesz oszczędzić sobie pracy z osobnym montażem, wybierz właśnie taki wariant: https://www.gal-art.pl/p5n28-zapiecie-z-zaciskami-ze-stali-chirurgicznej-1-sztuka.html

Podsumowanie

Wiesz już, jak zrobić bransoletki z rzemyków w najpopularniejszych wersjach - którą wykonasz jako pierwszą? To podstawowe, proste warianty - kwestia zdobień leży po stronie Twojej kreatywności. W trakcie tworzenia, przed montażem zapięć, możesz nawlec na rzemyki dowolne ozdoby czy koraliki według własnego uznania.

Zwracaj uwagę, by półfabrykaty były do siebie dopasowane rozmiarowo (zwłaszcza w przypadku koralików do nawlekania). To oszczędzi Ci konieczności piłowania rzemyków lub rozginania kółek montażowych zawieszek. Czasami, mimo starań, takie dodatkowe czynności są niezbędne, by wykonać ostateczny projekt - taki już urok rękodzieła!

Dlaczego zakupy w naszym sklepie?

Zapisz się do newslettera

otrzymasz kod rabatowy o wartości 18% na pierwsze zakupy od kwoty 50 zł.

Powrót do góry