Poznaj ponadczasowe zasady noszenia biżuterii

02-12-2019

Kosztowności pełnią niezwykle ważną rolę w kobiecych stylizacjach. Mają je przede wszystkim wzbogacać, a także uwidaczniać indywidualny gust właścicielki. Na dodatek odpowiednio dobrana biżuteria pomaga w ukryciu mankamentów urody i podkreślaniu jej walorów. Patrząc na ozdoby noszone przez konkretną kobietę, można bardzo dużo powiedzieć o ich właścicielce. Nic zatem dziwnego, że wiele pań chce za pomocą kosztowności zrobić jak najlepsze wrażenie. W tym celu warto znać reguły prawidłowego noszenia biżuterii i świadomie je stosować.

Umiar to słowo-klucz prowadzące do sukcesu

W przypadku kosztowności od lat doskonale sprawdza się zasada: im mniej, tym lepiej. Jeżeli zatem nie masz w swojej szkatułce stonowanego, delikatnego kompletu, dobrze jest zakładać poszczególne elementy biżuterii pojedynczo. Do strojnych, wiszących kolczyków nie dobieraj już nic, a jeżeli musisz, niech będzie to subtelny pierścionek. Wytworna kolia w połączeniu z gładką sukienką również nie potrzebuje dodatkowych ozdób. Także wtedy, gdy czeka Cię spotkanie z ważnym klientem, postaw na skromne kolczyki-wkrętki – eleganckie modele znajdziesz w naszym sklepie Gal-Art. Dodadzą Ci pewności siebie i jednocześnie nie będą zbytnio rzucać się w oczy.

Dobierz biżuterię do kształtu swojej twarzy

Tutaj najlepiej będą wyglądać kontrasty: do okrągłej twarzy dopasuj ostre, kanciaste formy, a do trójkątnej lub kwadratowej łagodne owale albo koła. Modeluj kształt buzi za pomocą kosztowności umieszczanych blisko niej, czyli kolczyków i naszyjników. Pojedyncze wisiorki na łańcuszkach okażą się idealne dla kobiet o prostokątnej twarzy.

Ozdoby muszą pasować do okazji

Czasami ta sama biżuteria założona w różnych sytuacjach może zostać zupełnie inaczej odebrana. Nawet uniwersalne, stylowe komplety będą wyglądać odmiennie na spotkaniu z przyjaciółmi i biznesowej kolacji. W pracy dobrze jest postawić na klasyczne kosztowności, o nierzucającej się w oczy formie, natomiast w czasie wizyt u znajomych można wybrać o wiele bardziej oryginalną biżuterię. Zatem jeżeli uwielbiasz kolczyki w stylu boho, warto pozostawić je na weekendowe wypady czy dawno oczekiwaną randkę.

Kolor Twoich oczu także ma znaczenie

Umiejętnie dopasowane kosztowności zawsze współgrają z kolorem oczu. Aby ułatwić Ci wybór, w Gal-Art przygotowaliśmy najróżniejsze kamienie ozdobne do biżuterii, wśród których z pewnością odszukasz ten idealny. Możesz dobrać kolczyki, naszyjnik czy bransoletkę na zasadzie kontrastu albo zdecydować się na barwę zbliżoną do koloru tęczówki. Zielone kamienie okażą się idealnym wyborem dla osoby o brązowych oczach, a fioletowe – dla niebieskookiej.

Dlaczego zakupy w naszym sklepie?

Powrót do góry